Археологічна спадщина України нині незаслужено стоїть у тіні, хоча має значний потенціал збагатити сучасну та майбутню культури. Якщо глянути на більшість доступних для загалу матеріалів, ви можете подумати, що археологія — «німа наука», яку складають лише уламки горщиків, кісток та інших малозрозумілих предметів. Тож нині важливо переосмислити історико-культурну спадщину, й зокрема археологічну, щоб надати минувшині сучасну форму, легку для розуміння новими поколіннями. Нашим завданням було зробити все можливе, аби стародавні речі та комплекси заговорили зрозумілою мовою.
Цей проєкт є історією однієї доленосної експедиції полтавських археологів, її важливі для науки знахідки, та наші спроби «оживити» їх за допомогою технологій сучасності.
Шістнадцять років тому археологи Центру розкопали і дослідили курган поблизу Гребінки у Полтавській області. Саме там були виявлена стародавня поховальна камера служниці культу (доба ранньої бронзи, ІІІ-ІІ тисячоліття до н.е.) – молодої жінки приблизно 25 років, кількох її одноплемінників, а також багато унікальних артефактів — обрядових предметів ритуального значення.
Проєкт «ViRтуальність забутих предків: імерсивний світ шаманського поховання бронзової доби» передбачав, що експозиція стародавнього гребінківського комплексу буде створена з використанням різних технологій розширеної реальності (XR). А вже у жовтні було презентовано чотири інноваційні діджитал-розробки, яких ще не існувало в Україні:
https://shamankaar.codpa.org.ua/en/shaman/
https://www.codpa.org.ua/projects/shamankawebgl/
Прочитати та подивитись етапи створення проєкту на Фейсбук сторінці Центру за хештегом – #віртуальність_забутих_предків
або на сайті https://www.codpa.org.ua
Віртуальна Реалтність 2
Віртуальна Реальність
Підпишіться, щоб отримувати листи.