Він об’єднав 328 викладачів класу фортепіано-мистецьких навчальних закладів різних рівнів із Полтавської, Івано-Франківської, Миколаївської, Кіровоградської, Рівненської, Харківської, Дніпропетровської, Одеської, Київської, Черкаської, Львівської, Житомирської, Вінницької, Чернігівської, Запорізької, Донецької, Херсонської, Хмельницької, Чернівецької, Закарпатської, Сумської та Тернопільської областей.
Директорка ОМКНЗ МК Ліна Богодиста акцентувала увагу на тому, що викладачі мають постійно отримувати нові знання, професійно зростати та вивчати прогресивний педагогічний досвід колег і привітала учасників з прийдешніми святами, побажала, щоб Новий рік приніс мир та злагоду, перемогу й тихе небо над головою. Також вона закликала всіх небайдужих приєднатися до ініціативи «Сертифікат за вільний донат» і надати фінансову допомогу, яка є сьогодні необхідною збройним силам України.
Актуальною темою для викладачів фортепіано мистецьких навчальних закладів різних рівнів, в умовах сьогодення, є оновлення та осучаснення педагогічного і концертного репертуару. Саме цьому питанню було присвячено більшість виступів спікерів:
- викладачів вищої категорії Миргородської школи мистецтв імені А. П. Коломійця – викладачки-методистки Лариси Вершиніної та старшої викладачки Олени Бадьон, які підготували доповідь-презентацію: «Граємо українську музику. Фортепіанні ансамблі та концерти сучасних композиторів для дітей і юнацтва» та продемонстрували твори Юрія Зубая, Миколи Стецюна, Павла Захарова, Олександра Песканова й Оксани Круть у власному виконанні, а також надали рекомендації з розподілу навчального матеріалу для учнів базового підрівня початкової мистецької освіти;
- Тетяни Голеги – старшої викладачки вищої категорії, завідувачки фортепіанним відділом Полтавської дитячої музичної школи № 2 ім. В. П. Шаповаленка, яка висвітила тему: «Фортепіанні цикли для дітей в творчості Сергія Борткевича. Цикл “Маленький мандрівник”», та провела ґрунтовний методологічний аналіз п’єс, надала корисні педагогічні рекомендації щодо роботи над творами і блискуче виконала весь фортепіанний цикл. В ході доповіді розкрила актуальність, мету, змістовне наповнення і розповіла історію створення циклу.
Роботі в класі фортепіанного ансамблю були присвячені виступи:
- Оксани Перекрестової – старшої викладачки вищої категорії Полтавської міської школи мистецтв «Малої академії мистецтв» імені Раїси Кириченко. Вона розповіла про організаційно-творчий досвід роботи фортепіанного квартету викладачів «Рапсодія» та його творчий шлях протягом 15 років. Доповідь Оксани Юріївни доповнювали відео блискучих виступів інструментального ансамблю різних років;
- Марини Будніченко– викладачки вищої категорії Полтавської дитячої музичної школи №3 ім. Б. Гмирі, яка розкрила тему роботи з учнівськими фортепіанними квартетами, яскраво окреслила позитивні сторони творчого процесу. Доповідачка поділилася своїм значним педагогічним досвідом, надала багато корисних методичних рекомендацій.
Доповідь Тетяни Войтко - викладачки «Музичної школи імені Миколи Кондратюка» (Хмельницька обл.), була повністю присвячена сучасним методам гри на уроках фортепіано з учнями молодших класів. Спікерка запропонувала різноманітні ігрові прийоми на заняттях з дітьми, які можливо використати, щоб урізноманітнити навчальний процес.
Підпишіться, щоб отримувати листи.