«Освіта є пріоритетом і на державному, і на обласному рівнях. У синергії з громадами є низка успішних історій, прикріплених фінансуванням, – зазначив Антон Чубенко. – У 2025 році першочерговими напрямами є НУШ, облаштування укриттів, протипожежний захист закладів, ремонт харчоблоків, харчування дітей початкової школи, інтеграція предмета «Захист України», розвиток навчально-практичних центрів та забезпечення шкільними автобусами».
Так, до місцевих бюджетів області розподілено субвенцію з держбюджету місцевим на реалізацію публічного інвестиційного проєкту на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» в сумі 63,4 млн грн, із яких обласному бюджету Полтавської області передбачено 2,6 млн грн.
Щодо облаштування укриттів, Антон Чубенко зауважив, що сьогодні акцент на безпеці та неперервності освітнього процесу. Загальний обсяг субвенції – 6,2 млрд грн.
Антон Чубенко розповів, що у 2025 році держбюджетом передбачено 960 млн грн за програмою «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на придбання обладнання, створення та модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів освіти, зокрема військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв, ліцеїв із посиленою військово-фізичною підготовкою».
На харчування 1 млн учнів початкових класів буде спрямовано 2,83 млрд грн у 2025 році. Ця субвенція один із кроків реформи шкільного харчування, ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Від жовтня 2024 року для учнів початкової школи організовано безоплатне гаряче харчування. Цю ініціативу буде продовжено у 2025-му.
Окрім цього, на покращення якості гарячого харчування учнів початкових класів розподілено 1,9 млн субвенції місцевим бюджетам для закладів загальної середньої освіти 9 громад Полтавської області, які мають право на отримання фінансової підтримки за рахунок коштів від Всесвітньої продовольчої програми Організації Об’єднаних націй.
Для забезпечення викладання навчального предмета «Захист України» для Полтавської області виділено 88,6 млн грн.
Також оновлюється інфраструктура ЗП(ПТ)О, зокрема через реалізацію у 2024 році проєкту МОН «100 майстерень» шляхом створення інноваційних навчально-практичних центрів з підготовки кваліфікованих робітників. Торік завдяки виділеним 549 млн грн з державного бюджету створено 88 нових майстерень у закладах професійно-технічної освіти.
Для потреб Полтавської області у шкільних автобусах передбачено 82,9 млн грн субвенції.
Крім того, у поточному році передбачена субвенція з державного бюджету на доплати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти державної і комунальної власності. Щомісячна доплата здійснюється за роботу в несприятливих умовах праці у розмірі 1300 гривень, а з 1 вересня до 31 грудня – 2600 гривень.
Підпишіться, щоб отримувати листи.