До заходу долучилися понад 200 учасників. Роз’яснення підприємцям надавали фахівці профільного департаменту ОВА, ТОВ «Полтаваенергозбут», АТ «Полтаваобленерго».
Заступник директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ПОВА Андрій Сорочинський зауважив, що нині важливим є питання забезпечення нашої енергостійкості, оскільки маємо певні ризики у зв’язку з військовою агресією росії. В умовах ворожих атак на енергосистему держави Уряд розробив механізм покриття дефіциту електричної енергії промислових підприємств за рахунок імпорту.
«Підприємства мають кілька варіантів забезпечити себе безпребійним електропостачанням. Зокрема встановлення власних альтернативних джерел генерації та імпорт електроенергії. Маємо досвід інших підприємств, розроблені рекомендації, матеріали, алгоритми», – зазначив Андрій Сорочинський.
Імпорт дозволить підприємствам диверсифікувати джерела постачання електроенергії. На цьому наголосив директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики ОВА Едуард Рева.
«Минулого року були моменти, коли внаслідок ворожих атак застосовували графіки погодинних та аварійних відключень, спецГАВи, графіки обмеження потужності (ГОП). Цей вплив відчув на собі і бізнес. Зрозуміло, що забезпечення об’єктів критичної інфраструктури, підприємств, які працюють на оборонну промисловість, а також населення є приорітетним. Решта – підпадають під графіки обмеження потужності. Їх оновлено та оптимізовано для більш ефективного застосування. Щоб залишатися з безперебійним постачанням електроенергії, бізнес має кілька варіантів. Йдеться про імпортовану електроенергію та встановлення генеруючих установок. Таких нині п’ять на підприємствах області», – розповів Едуард Рева.
Про встановлення генеруючого обладнання для підприємств роз’яснив комерційний директор АТ «Полтаваобленерго» Дмитро Маркідов.
«Хочу зупинитися на окремій позиції Постанови, по-перше, для незастосування графіків відключення необхідно покривати власні потреби в споживанні на 60% власним генеруючим обладнанням, а залишки виробництва продати постачальнику. На сьогодні нормативні документи дозволяють за спрощеною схемою придбати таке обладнання, встановити його та забезпечити електроустановки власною електроенергією. По-друге, можливість сталого постачання можна забезпечити завдяки імпортованій електроенергії, якщо підприємство забезпечене на 60% імпортною електроенергію, то до нього не застосовуються графіки обмежень та відключень. Ми готові консультувати з цих питань»,– зазначив Дмитро Маркідов.
Під час зустрічі відповіли на питання підприємців. Зокрема про можливі варіанти збільшення потужності існуючих об’єктів по енергопостачанню, переваги встановлення ВМГ, можливості безкоштовної передачі надлишкової електроенергії (згенеровану від сонячної електростанції) для конкретних підприємств критичної інформаструктури. Роз’яснили про поетапний алгоритм встановлення ВМГ (високо маневрової генерації) на базі газопоршневих установок на природному газі.
Підпишіться, щоб отримувати листи.