01 травня 2025, 14:07
У Києві відбулася друга стратегічна сесія з розроблення рекомендацій для третього Національного плану дій на 2026–2030 роки щодо імплементації Резолюції за участі представників та представниць обласних військових адміністрацій та регіональних Коаліцій 1325.
Відкрили захід Урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко та заступниці Міністра соціальної політики України Ірина Постоловська.
Від Полтавщини участь взяли членкині Коаліції 1325 Полтавщина: заступниця директора Департаменту соцзахисту населення ПОВА Олена Панова та секретар коаліції, експертка та тренерка з гендерноорієнтованого врядування Юлія Малько.
Національний план дій – це адаптивний інструмент, який протягом усієї своєї реалізації змінювався та вдосконалювався у відповідь на реальні безпекові виклики, спричинені агресією російської федерації.
Сьогодні ми працюємо над тим, щоб доповнити цей механізм новим змістом і практичними рішеннями з урахуванням місцевих особливостей відповідно до чотирьох стратегічних цілей, які враховують потреби суспільства на етапі післявоєнного відновлення та забезпечення сталого миру:
посилення рівноправної участі та лідерства жінок і чоловіків у прийнятті рішень;
створення гендерно чутливої системи безпеки;
забезпечення справедливого, інклюзивного післявоєнного відновлення;
Друга стратегічна сесія мала на меті, після підсумків першої зустрічі, деталізувати завдання та заходи майбутнього Плану, визначити ключові індикатори для оцінки його ефективності та підготувати підґрунтя для впровадження на національному і місцевому рівнях. Робота відбувалася в тематичних групах за методикою «Світового кафе» - для максимальної залученості всіх учасників та узгодження позицій.
Імплементація Резолюції вже дозволила Україні інтегрувати гендерний підхід у різні сфери суспільного життя. За цими словами — реальні зміни у житті людей: жінки отримали більше можливостей для самореалізації, держава стала уважнішою до голосів тих, хто потребує особливого захисту, а суспільство – більш справедливим, стійким і здатним краще відповідати на сучасні виклики.
Рівні права – не привілей, а стандарт, за який варто щодня боротися.
Захід організовано та проведено Інформаційно-консультативним жіночим центром в межах проекту „Жінки, мир, безпека: діємо разом”, який реалізує Український Жіночий Фонд завдяки підтримці Уряду Великої Британії, наданої через Міністерство закордонних справ, у справах Співдружності націй та розвитку Сполученого Королівства на запит та в партнерстві з Урядовою уповноваженою з питань ґендерної політики, Міністерством соціальної політики України.
Довідково: Резолюція 1325 Ради Безпеки ООН була ухвалена у 2000 році. Вона стала історичним кроком у визнанні важливості участі жінок у процесах миру та безпеки, а також у забезпеченні захисту їхніх прав під час конфліктів. Україна є однією з держав, які розробляють та впроваджують Національні плани дій для практичної реалізації принципів цієї резолюції.
Розроблення Рекомендацій (4)
Розроблення Рекомендацій (3)
Розроблення Рекомендацій (2)
Розроблення Рекомендацій
Підпишіться, щоб отримувати листи.