До участі долучилися представники національних спільнот: Агаджанян Саркіс Єнгібарович – голова громадської організації «УРАРТУ», Заркуа Рамазі Бондоєвич – голова ГО «Полтавське територіальне грузинське братство «Георгія», Аскярова Зіна – керівник гуманітарного відділу громадської організації «Рада Азербайджанців України в Полтавській області», Горулько Марина Юріївна – голова Благодійної організації Полтавський єврейський фонд Хесед Нефеш, Баккаєв Розанбек Салавдинович – імам Полтавської міської мечеті, а також культурологи, громадські діячі.
Із вітальним словом до всіх присутніх звернувся заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Антон Чубенко.
«21 травня в Україні вперше на загальнодержавному рівні відзначили День міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття. Це – нове свято, запроваджене Указом Президента, що має на меті зміцнення єдності народу, підтримку культурного розмаїття та утвердження національної ідентичності, – зауважив Антон Чубенко. – День міжнаціональної злагоди та культурного розмаїття – свято, що єднає серця, традиції мови різних народів, які живуть на нашій прекрасній, багатій традиціями і людьми Полтавщині та Україні. Сьогодні ми разом вкотре утверджуємося в істині: у розмаїтті – наша сила, у єдності – наша міць і майбутня перемога».
Антон Чубенко наголосив, що міжнаціональна злагода і взаємоповага між різними етнічними спільнотами – надійний фундамент українського суспільства, його велике досягнення та опора. Україна та Полтавщина зокрема пишаються толерантністю у відносинах між етнічними групами, які вважають їх своїм домом, унікальною взаємодією і добросусідством людей різного походження та релігійних віровизнань, які разом творять нашу країну.
Кожна етнічна група, кожна громада є важливою. Їхні традиції, мистецтво, звичаї, мови й релігійні переконання збагачують спільний український простір. Завдяки цій різноманітності ми сильніші, мудріші, відкритіші до світу.
«Вдячні обласній владі за підтримку всіх активностей, які ми організовуємо на Полтавщині. За цей ми сформували чимало спільних цінностей та пріоритетів, серед яких незмінними є наближення нашої спільної перемоги та всебічна підтримка українського народу», – Розанбек Баккаєв.
«Ми будуємо Україну, де кожна людина має право на гідність, безпеку та визнання. День міжнаціональної злагоди – це нагадування, що тільки разом, у взаємній підтримці, ми можемо здолати будь-які виклики», – зауважив Антон Чубенко.
У межах заходу у дворику Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського усі бажаючі долучилися до проведення різноманітних майстер-класів, скуштували національні страви, які гостинно приготували представники азербайджанської, вірменської, грузинської, єврейської національних спільнот.
Виступи (3)
Майстерки (1)
Спікер (7)
Танці (4)
Українки (1)
Усмішка (1)
Підпишіться, щоб отримувати листи.