«Під час повномасштабного вторгнення музеї відіграють важливу роль у збереженні культурної спадщини нації. Вони стали осередками історичної памʼяті та символами ідентичності, що надихають і підтримують. Працівники музеїв – це справжні охоронці культури, які ризикують власною безпекою, щоб зберегти безцінні артефакти для майбутніх поколінь. Їхня відданість і професіоналізм є проявом стійкості й сили в найтяжчі часи. Фільм, який сьогодні презентуємо, допоможе відвідувачам ознайомитися з експозиціями, що нині не доступні», – зауважив заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко.
Документальний фільм досліджує тему пам’яті та збереження культурної спадщини у часи війни. На прикладі будівлі музею – архітектурного шедевра українського модерну, спроєктованого Василем Кричевським, – автори розмірковують над тим, як музеї перетворюються з виставкових просторів на простори прихованої пам’яті.
Музей постає як вразливий, але стійкий об'єкт культури, що мовчки чинить опір руйнуванню. Формат віртуальної реальності дає змогу побачити та відчути зсередини, як виглядає «заморожена» пам'ять – не лише як історія, а й як пережитий досвід.
«Архів тиші» – це спроба зберегти те, що не може говорити, але все ще потребує бути почутим.
Фільм створено за сприяння Полтавської ОВА й Департаменту культури та туризму Полтавської ОВА.
В Музеї
В Музеї (3)
В Музеї (2)
В Музеї (4)
В Музеї (5)
В Музеї (8)
В Музеї (9)
В Музеї (7)
Підпишіться, щоб отримувати листи.